Kontakt

Hea kaasotsija Eesti ajaloo radadel!

Klaashelmehuvilistele – kui otsid mõne kindla piirkonna ehtete koopiaid, siis sellelt lehelt neid ei leia ja pole ka fotosid.  Siin on vaid ülevaatlik info klaaspärli ajaloo kohta (uuendatud 16.02.2020). Kirjuta julgesti klaasimaa@gmail.com ja täpsusta, mis piirkonna või ajastu klaashelmeid otsid. Vastus võib viibida, aga vastan kindlasti kõigile.

OLEN TÄNULIK, KUI SAADAD MULLE FOTO VANAST KLAASHELMEST VÕI HELMEKEEST, mida sa ei raatsi muuseumile anda, aga mis võib olla oluline lüli meie klaashelmeloos. On loomulik, et see kee võib olla katkine, see ei kahanda foto väärtust. Mis on selle kee lugu? Vastuseks kirjeldan oma nägemust selle kee valmistamise kohta.

Raamatuhuvilisele – “Päikeseränduri” raamatu hind on 8 eurot, tellimuse saab teha meili teel: klaasimaa@gmail.com . Lisandub 3 eurot, kui soovid raamatu postiga või pakiautomaati.

Muinasjuttude tõlgendamise huvilistele – minu käsitlus on antropoloogiline ja pigem erisusi koguv kui ühtlustav. Sellisel kujul seda mujalt ei leia. Muinasjuttude tõlgendamise teema on hetkel kogu maailmas üsna marginaalne ja üldkäsitlusi polegi lihtne leida.

Eesti usundi huvilistele – blogis on esindatud vaid teemad, mille kohta mujalt infot kas ei leia või praktiliselt ei leia. Seega tutvustan pigem nähtusi ja ei loo tervikut. Üldistusi on Eestis mitmeid ja need on kõrge tasemega.

Kairi Himma
klaasimaa@gmail.com